Karvan poisto
- Toimii hyvin karva lähtee
On ok
Epilaattori pysyvään karvanpoistoon – Intense Pulsed Light (IPL) 900 000 pulssia sekä naisille että miehille, pysyvä karvanpoisto.
Epilaattori pysyvään karvanpoistoon - Intense Pulsed Light (IPL) 900 000 pulssia sekä naisille että miehille, pysyvä karvanpoisto. Intense Pulsed Light (IPL) on menetelmä, jossa kohdistetut valopulssit tunkeutuvat ihoon tietyllä intensiteetillä, syvyydellä ja lämpötilalla ihotyypistä (Fitzpatrick I-5 ihoasteikko) ja ongelma-alueesta riippuen. Laitteessa on 8 valonsäätötasoa. Epilointialue on 4,2 cm². Käyttö sopii koko vartalolle.
Ei-toivottujen karvojen poistojärjestelmä on innovatiivinen tuote, joka käyttää voimakasta pulssivaloa poistaakseen ei-toivotut karvat mukavasti kotonasi. Epilaattorin käyttöikä on 900 000 kuvaa/pulssia. Tämä laite käyttää samaa, kliinisesti todistettua tekniikkaa kuin ammattimaiset ihotautilääkärit ja salongit , mutta optimoitu henkilökohtaiseen hoitoon yksityisesti maksimaalisen mukavuuden takaamiseksi. Tämä laite on turvallinen, kivuton ja tehokas pysyvä ratkaisu verrattuna muihin menetelmiin, kuten parranajo, vahaus tai nyppiminen.
Periaate perustuu lämpövaurion teoriaan. Voimakas pulssivalo tunkeutuu dermiskerroksen läpi, imeytyy karvatuppissa olevaan melaniiniin, jolloin syntyy fototerminen vaikutus, mikä johtaa energiaa karvaosasta karvajuureen, mikä nostaa nopeasti melaniinin lämpötilaa ja hajottaa sen. Tuloksena on pysyvä hiusten kasvun pysähtyminen. 1-4 viikkoa: Hypnoottinen karvatuppi (melaniini imee lämpöä karvatuppissa). 4-8 viikkoa: Hiukset putoavat (hiusten kasvusyklin mukaan hiukset putoavat). 8-12 viikkoa: Lopeta hiusten uusiutuminen (säännöllinen käyttö pysäyttää hiusten uusiutumisen ja kasvun). Laite on suunniteltu naisille ja miehille, jotka haluavat päästä eroon hiuksista pysyvästi.
Tekniset tiedot:
Paketinsisältö:
On ok
Ei vielä kysymyksiä
Onko sinulla kysyttävää tuotteesta? Kysy keskustelussa
Valikoimamme ei ole markkinoiden suurin. Sen sijaan jokainen tuote on kulkenut Banská Bystricassa toimivan tiimimme käsien kautta.
Seuraamme uutuuksia ja testaamme vain tuotteita, joissa on järkeä.
Jokaista uutta tuotetta käytämme useita viikkoja myymälässä ja kotona.
Myyntiin tuote tulee vasta lopputarkastuksen jälkeen. Mikä ei läpäise, sitä emme myy.
Käyttöohje pakkauksessa ja apua käyttöönotossa puhelimitse tai sähköpostitse.
”Emme ole halvimpia, mutta asiakkaamme ovat tyytyväisiä.”